Osoby korzystające z pomocy żywnościowej mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia w ramach środków towarzyszących. Ich celem jest wspieranie podstawowych potrzeb życiowych oraz wsparcie w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Zajęcia adresujemy do czterech grup: dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów (grupy mogą też być łączone). Działania towarzyszące są organizowane w pobliżu miejsca zamieszkania uczestników - w każdej z gmin uczestniczących w programie pomocy żywnościowej. W Bydgoszczy organizujemy zajęcia na kilku osiedlach.

 

 

Warsztaty kulinarne są okazją do poznania ciekawych przepisów kulinarnych oraz do przyrządzenia smacznych i zdrowych potraw.

Warsztaty dietetyczne pomagają w prowadzeniu zdrowego stylu życia, dbaniu o dietę oraz uświadamiają jej wpływ np. na układ krążenia.

Na warsztatach zdrowego odżywiania i zapobiegania marnotrawieniu żywności można będzie poznać zasady przygotowania posiłków by produkty nie straciły swojej wartości odżywczej i tym samym nie były marnowane.

Wsparcie w ramach środków towarzyszących obejmuje także warsztaty ekonomiczne na temat sposobów radzenia sobie z funduszami domowymi czy pułapkami zadłużenia.