Osoby korzystające z pomocy żywnościowej mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia w ramach środków towarzyszących. Ich celem jest wspieranie podstawowych potrzeb życiowych oraz wsparcie w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Zajęcia adresujemy do czterech grup: dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów (grupy mogą też być łączone). Działania towarzyszące są organizowane w pobliżu miejsca zamieszkania uczestników - w każdej z gmin uczestniczących w programie pomocy żywnościowej. W Bydgoszczy organizujemy zajęcia na kilku osiedlach.

 

 

Warsztaty kulinarne są okazją do poznania ciekawych przepisów kulinarnych oraz do przyrządzenia smacznych i zdrowych potraw.

Warsztaty dietetyczne pt. Wpływ diety na układ krążenia pomagają w dbaniu o dietę i uświadamiają jej wpływ na układ krążenia.

Warsztaty pt. Więcej niż waga! pomagają w dbaniu o zdrowy styl życia. Temu tematowi jest także poświęcony warsztat pt. Dieta dla piękna!, który może być szczególnie atrakcyjny dla młodzieży.

Zasady zdrowego odżywiania i zapobiegania marnotrawieniu żywności – to temat kolejnych zajęć. Zachęcamy do zdrowego odżywiania poprzez specjalną ofertę dla dzieci:  Jem zdrowo i kolorowo!
Osoby dorosłe i seniorzy, mogą skorzystać z zajęć służących zapobieganiu marnowaniu żywności pt. Liczy się każda okruszyna!
,,Jedz zdrowo i żyj zdrowo" można będzie poznać zasady przygotowania posiłku by produkty nie straciły swojej wartości odżywczej oraz piramidę zdrowego żywienia.
Dla młodzieży może być ciekawe branie udziału w zajęciach pt. Trening i zdrowe odżywianie.
Wsparcie w ramach środków towarzyszących obejmuje także warsztaty ekonomiczne zatytułowane  Jak radzić sobie z domowymi funduszami? oraz Pułapka zadłużenia. Nie daj się! i Niezawodne sposoby na budżet domowy!