Kujawsko – Pomorski Zarząd Wojewódzki PKPS w Bydgoszczy

    85-790 Bydgoszcz ul. Fordońska 422. tel./fax. 52 343 93 40
 

Centrum Pomocy dla Bezdomnych Mężczyzn (schronisko) Bydgoszcz, ul. Fordońska 422 – całodobowe,

Centrum Pomocy dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi (schronisko) 85-453 Bydgoszcz, ul. Polanka 9, tel. 52/372 22 57,

Punkt Pomocy Osobom Nietrzeźwym – placówka całodobowa czynna we wszystkie dni tygodnia  – adres jw. tel. 52/3439186,

Punkt wydawania odzieży używanej – magazyn K-P ZW PKPS  przy ul. Fordońskiej 422, czynny w godz. 8.00 -13.00,  w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki w zależności od ilości zebranej odzieży,

W Centrum Pomocy dla Bezdomnych Mężczyzn funkcjonuje grupa wsparcia SZANSA” której celem   jest niesienie wsparcia i pomocy 
osobom
uzależnionym jak i osobom które potrzebują zwyczajnie rozmowy z drugim człowiekiem (więcej szczegółowych informacji jest na stronie www.grupa-wsparcia-szansa.manifo.com).

Punkt wydawania żywności czynny w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki od godz. 8.30 do 13.00 na terenie K-P ZW PKPS,

      

 

 

 

 

 

 

Kujawsko – Pomorski Zarząd Wojewódzki Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Bydgoszczy za cel swojej działalności charytatywnej przyjął dobrowolne i bezinteresowne niesienie różnorodnych form pomocy osobom i rodzinom, które z różnych przyczyn niezdolne są do rozwiązywania swoich życiowych problemów, a w szczególności dzieciom, osobom bezdomnym i starszym.

Na szczególne podkreślenie zasługuje działalność w zakresie rozwiązywania problemów osób bezdomnych poprzez prowadzenie Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn i Kobiet z Dziećmi, gdzie łącznie opiekujemy się 400 podopiecznymi. Zapewniamy im nocleg, wyżywienie, usługi sanitarne zabezpieczamy w odzież, obuwie oraz środki czystości w miarę posiadanych środków.

Co roku organizujemy koncert charytatywny „Nie jesteś sam - pomóż potrzebującym” a pozyskane w ten sposób środki finansowe przeznaczamy na pomoc osobom tego najbardziej potrzebującym.

Działalność naszą w dużej mierze możemy realizować dzięki wsparciu i zrozumieniu firm   i osobom prywatnym, którym los naszych podopiecznych nie jest obojętny, a poprzez swoją pomoc finansową współuczestniczą w rozwiązywaniu problemów społecznych.

W piątek 24 kwietnia 2013 roku w hali sportowo widowiskowej Łuczniczka zorganizowaliśmy Noc Kabaretową w tym roku imprezę poprowadził Kabaret Skeczów Męczących, który w tym roku obchodzi swoje 10-lecie.

Wystąpili również: Marcin Daniec, Paranienormalni i Kabaret Smile.

http://gfx.mmka.pl/newsph/441680/1251072.3.jpg