Informujemy, że z powodu wystąpienia zagrożenia koronawirusem wstrzymujemy wydawanie żywności w ramach programu POPZ w punkcie wydawania przy
ul. Fordońskiej.

z programu pomocy żywnościowej POPŻ.

Szczegóły na stronie ROPS Toruń.
https://www.rops.torun.pl/projekty/rodzina-w-centrun-3/informacja-o-projekcie/informacja-na-strone-popz

Zachęcamy do zapoznania się z propozycją
Warunki uczestnictwa w projekcie:
• brak jakiegokolwiek zatrudnienia w momencie przystąpienia do projektu;
• zamieszkanie na terenie Bydgoszczy, wyłącznie w dzielnicach: Śródmieście, Bocianowo, Wilczak, Błonie, Fordon I, Fordon II lub Okole;
• ukończone 18 lat, bez górnej granicy wieku.
Co zyska każdy uczestnik:
• darmowe szkolenie (z certyfikatem);
• stypendium za uczestnictwo w szkoleniu - bez podatku;
• paczkę żywnościową lub catering na szkoleniu i zajęciach grupowych;
• zwrot kosztów dojazdów na wszystkie zajęcia w projekcie;
• ubezpieczenie NNW oraz składki ZUS (w tym zdrowotna) na czas szkolenia;
• możliwość skorzystania z indywidualnej rozmowy z psychologiem, doradcą zawodowym, pośrednikiem pracy i radcą prawnym (praktycznie dowolny temat).
Kontakt telefoniczny:
- Anna Niedziałkowska tel. 516 454 072
- Renata Moroz - tel. 721 044 652

Informujemy że żywność z programu POPŻ dla najbardziej potrzebujących wydawana jest na bieżąco (zgodnie z harmonogramem). Średnio na jedną osobę przypada ok. 6 kg artykułów miesięcznie. Zapraszamy szczególnie osoby które jeszcze nie skorzystały z pomocy.


11 grudnia 2020
Kujawsko-Pomorski Zarząd Wojewódzki Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej zatrudni od 01.01.2021 r. osoby przygotowane do solidnej opieki domowej.
Usługi opiekuńcze są świadczone w dni robocze, dni wolne od pracy i w święta w miejscu zamieszkania osobom z terenu Bydgoszczy. Usługi obejmują pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych podopiecznych oraz umożliwienie im kontaktu z otoczeniem. Mile widziane doświadczenie w opiece nad seniorami. Zapraszamy do kontaktu osoby odpowiedzialne i empatyczne.
Szczegółowych informacji udziela biuro K-P ZW PKPS, zlokalizowane w Bydgoszczy przy ul. Pięknej 34.
Informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem: 605-273-955 lub 510-286-375 lub pod adresem mailowym: pkps.bydgoszcz13@gmail.com
9 grudnia 2020
Stowarzyszenie Postis oferuje pomoc dla bezdomnych opuszczających zakład karny.

O dacie rozpoczęcia wydawania żywności osobom uprawnionym poinformujemy w tym miejscu gdy zostanie ostatecznie ustalona

Kujawsko-Pomorski Zarząd Wojewódzki Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie poświęcone przygotowaniu do realizacji zadań w ramach Podprogramu 2020 Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.
Podprogram 2020 realizowany będzie od listopada 2020 do sierpnia 2021 roku.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu ul. Gdańska 5, Bydgoszcz.
Zapraszamy w następujących dniach i godzinach:
Rejonowe Ośrodki Pomocy Społecznej w Bydgoszczy - 15 września od 9:00 do 11:00
Zarządy PKPS - 15 września od 11:30 do 13:30
Ośrodki Pomocy Społecznej - 16 września od 9:00 do 11:00 oraz od 11:30 do 13:30
Zachęcamy do realizacji Podprogramu 2020, gdyż pomoc żywnościowa dla najbardziej potrzebującej ludności cieszy się dużym zainteresowaniem i przyczynia się do poprawy sytuacji życiowej.
osoby do kontaktu:
Michał Glazik - tel. 607 447 239 - e-mail pkps.bydgoszcz14@gmail.com
Piotr Janiszewski - tel. 607 447 239 - e-mail pkps.bydgoszcz9@gmail.com
Jacek Talaśka - tel. 574 822 233 - e-mail pkps.bydgoszcz3@gmail.com

Program POPŻ-2019 dla MOPS Bydgoszcz
Informujemy że dnia 25 sierpnia zakończono wydawanie żywności osobom skierowanym przez MOPS Bydgoszcz w ramach programu POPŻ-2019 (pomocy dla najbardziej potrzebujących).

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z jednostkami doradztwa rolniczego realizuje kampanię informacyjną pod nazwą „Cudze chwalicie, swoje poznajcie”, która promuje polskiebazarek.pl.


Zapraszamy wszystkich mieszkańców do przesyłania informacji na temat nieprzyjaznych miejsc dla pieszych lub w takich, w których będąc pieszymi czują się niebezpiecznie.
W czerwcu rozpoczęliśmy projekt zatytułowany “Bezpieczne chodniki, bezpieczne piesi”. Do 30 września br. będą zbierane informacje o miejscach, w których mieszkańcy Bydgoszczy nie mogą się komfortowo poruszać. Chodzi zarówno o dziury w chodnikach, jak i zbyt krótkie zielone światło, brak przejść pieszych lub konieczność nadłożenia drogi, gdy idzie się z wózkiem dziecięcym, bo po drodze są schody bez podjazdu. Można nam również zgłaszać miejsca, gdzie notorycznie łamane są zakazy parkowania.
Dzięki otrzymanym zgłoszeniom zostanie opracowany „Społeczny raport o stanie infrastruktury pieszej w Bydgoszczy
Informacje można zgłaszać przez formularz https://forms.gle/6cKMctm2LFHeUtXY9
oraz mailowo rzecznik@piesi.bydgoszcz.pl

Informujemy że okres wydawania żywności w ramach programu PO PŻ został wydłużony do końca sierpnia 2020 roku.

Fundacja Nowe Pokolenie rozpoczyna nabór do nowego projektu dla dzieci i młodzieży „Kulturalna Sieć, czyli warsztaty wokalne”. Celem projektu jest stworzenie możliwości do rozwijania talentów wokalnych. W dobie zagrożenia koronawirusem szczególnie musimy dbać o bezpieczeństwo wszystkich osób. Dlatego warsztaty odbędą się online. Na zgłoszenia czekamy do 5 czerwca.



Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych Tłok za pośrednictwem portalu aktywnawies.pl i fanpage’a strony na FB ogłosił akcję: wyzwanie #zostańwKujawskoPomorskiem.
Celem akcji jest wsparcie lokalnych organizacji pozarządowych, podmiotów ekonomii społecznej rozwijających działalność w sferze turystyki i zachęcenie jak największej liczby osób do spędzenia wakacji w województwie kujawsko-pomorskim.

6 czerwca 2019
Kujawsko-Pomorski Zarząd Wojewódzki Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie poświęcone przygotowaniu do realizacji zadań w ramach Podprogramu 2019 Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.
w następujących godzinach:
spotkaniu do 20 czerwca.
Michał Glazik tel. 607 447 239 e-mail pkps.bydgoszcz14@gmail.com

Zgodnie za art. 6 Traktatu o Unii Europejskiej,
Unia uznaje prawa, wolności i zasady określone w Karcie Praw Podstawowych Unii Europejskiej.
Poniżej cytujemy kilka fragmentów Karty Praw Podstawowych.
Świadoma swego duchowo-religijnego i moralnego dziedzictwa, Unia jest zbudowana na niepodzielnych, powszechnych wartościach godności osoby ludzkiej, wolności, równości i solidarności; opiera się na zasadach demokracji i państwa prawnego. (Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej - preambuła)
Godność człowieka jest nienaruszalna. Musi być szanowana i chroniona. (art. 1 Karty Praw Podstawowych)
Wszyscy są równi wobec prawa. (art. 20 Karty Praw Podstawowych)
Dzieci mają prawo do takiej ochrony i opieki, jaka jest konieczna dla ich dobra. Mogą one swobodnie wyrażać swoje poglądy. Poglądy te są brane pod uwagę w sprawach, które ich dotyczą, stosownie do ich wieku i stopnia dojrzałości. (art. 24 Karty Praw Podstawowych, p. 1)
Każdy obywatel Unii ma prawo głosowania i kandydowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego w Państwie Członkowskim, w którym ma miejsce zamieszkania, na takich samych warunkach jak obywatele tego państwa. (art. 39 Karty Praw Podstawowych)